Saturday, June 13, 2015

Cestovní taštička - pod 100 ml a do plastového pytlíku!

Ahoj všem!

právě jsem dočetla článek o cestovní výbavě u Sofastars a vzpomněla si, že jsem v Paříži vyfotila telefonem, co s sebou mám s tím, že to pak sepíšu na blog. A vypadá to, že dnes přišla ta chvíle!

Čím víc jsem na cestách, tím víc zjišťuji, jak málo je toho potřeba. Samozřejmě je rozdíl, jestli člověk jede na měsíc nebo na víkend, ale základ je stejný. Můj jediný požadavek je vlastně ten, abych nesmrděla:D #reformovanábeautybloggerka

Foceno autenticky v hostelu Generator Paris v Paříží

Jak říká Markéta, je to sice focený kalkulačkou, ale pro ilustraci to poslouží:D

1. Deodorant - Secret Scent Expressions používám už léta, protože jeho jediným mínusem je, že se u nás nedá běžně koupit. Preferuji gelovou verzi před tuhou, nějak mám pocit, že to líp funguje, ale něco mi říká, že je to fakt jen můj pocit:-) Člověk se po tom nepotí a hlavně nádherně voní. Stalo se mi ve výtahu, že se mě nějaký pán ptal čím voním a já na sobě neměla nic jiného, než tento deodorant....a ehm a řekněte někomu, že voníte deodorantem:D  Občas ho prostřídám s Rexonou která také funguje na jedničku, ale má už vůni typicky deodorantovou a né parfemovanou, jako tento secret. 
Pokud máte cestu do USA, tak Secret rozhodně přihoďte, já vždycky vezu aspoň 4 a doufám, že mi vydrží než budu mít příležitost koupit je znovu. Jen upozorňuji, že jakmile ho jednou vyzkoušíte, už nebudete chtít jiný a bude trávit hodiny a hodiny prolézáním eshopů, které budou ochotné vám "blbej deodorant" poslat přes půl světa:-)

2. Parfém - Jo Malone Wood Sage and Sea Salt. Kupovala jsem ve Frankfurtu, kde jsem narazila na obchod a říkám paní prodavačce, že jsem o Džou Maloun už hodně slyšela...a ta na mě koukala jak z jara jestli myslím Žó Maló...takže bacha na to, připravte si francouzský přízvuk, jinak se stanete obětí kosmetického faux-pas, jako já! Každopádně tu vůni používám jen na cestách. Neumím úplně pojmenovat proč, ale nejspíš tím, že mi připomíná moře. Vůně je to lehká, úplně jiná než ty profláklé Calviny, Chloé a Diory. Ale o to víc se hodí, protože mně z nějakého důvodu Diorová vůně ke zpocené Karolíně s batohem na zádech a v botaskách prostě nejde:-) 

3. Sprcháč - zde je jedinou mou podmínkou cestovní balení. Jiný požadavek na cestovní sprcháč nemám a tak momentálně používám tuto miniaturku od Yes To, která byla součástí šikovné cestovní sady od stejné značky. Pokud se nepletu, tak to bývalo k dostání i v Sephoře. Pěkně to voní, nevysušuje to pokožku a mí to víčko, které neteče. Nic víc já osobně od sprcháče nepotřebuju.

4. Intimní hygiena - musím vám říct, že mi pěkně dlouho trvalo, než jsem našla mýdlo na intimní hygienu v cestovní velikosti. Z nějakého důvodu si výrobci myslí, že to je něco, co se při cestování nepoužívá, nebo nevím. Ubrousky se přiznám, že nemám ráda a tak jsem měla velkou radost, když jsem v polské drogerii narazila na tuto miniaturku Bialy Jelen. Ono co si budem povídat, kolikrát na dovolených, kde je člověk v zapařených plavkách, nečistých vodních nádržích a v polních podmínkách, je tohle mýdlo potřeba víc, jak třeba právě ten sprcháč.

5. Odličovač - Kiehl´s Ultra Facial Cleanser. Přiznávám, že má pleťová polička doma pořád obsahuje asi tak 5x tolik produktů, než polička jiné průměrné ženy v mém věku, ale konečně jsem našla ten zázrak, který s sebou beru na cesty a nemám pocit, že mi něco chybí. Tenhle cleanser od Kiehl´s totiž pleť dokonale vyčistí, nevysuší a je ideální i na situace, kdy se třeba trošku připečete nebo máte jinak podrážděnou pleť. Zvládne odlíčit i řasenku a neštípe v očích, takže člověk fakt nic jiného pro odličovací rituál tahat nemusí. 75 ml verze stále v USA 10 dolarů, v Holandsku 10 EUR, ale fakt to za to stojí, uvidíte. Já mám už třetí balení. Kiehl´s nedávno otevřel obchod i  v Praze, takže vyrazte na průzkum, většinou není problém získat vzoreček. 

6. Krém na obličej - z letadla většinou vycházím sesušená jak křížala a úplně se těším, až si obličej namažu. Stejně tak, když se trošku připeču na sluníčku nebo mám obličej vysušený od mořské soli. Tohle je obyč krém z holandského obchodu HEMA, který mě stál asi 3 eura a úplně jsem si ho zamilovala. Praktická velikost, pumpičkový aplikátor a roztomilý název "It´s your beautiful skin day" z něj dělají "vyvolený" krém, protože...ehm...mám jich doma asi 5 různých...pšt. 

Taštička je z Primarku

A to je všechno. S tímhle jsem schopná přežít týden, co mám odzkoušeno:-) Podle potřeby akorát přihazuji opalovací krém na obličej a šampon. Máte nějaký produkt, na který nedáte na cestách dopustit?

Krásný víkend!
K.